Czas na pierwszą część cyklu poświęconego znaczeniu liczb w numerologii. W poprzednim artykule mogliście dowiedzieć się w jaki sposób obliczyć swój numer Drogi Życia na podstawie swojej daty urodzenia. Teraz przyszedł czas na przeanalizowanie wszystkich liczb i omówienie cech charakteru do nich dopasowanych. Zaczynamy od trzech pierwszych liczb, czyli 1, 2 i 3.

Znaczenie liczb w numerologii – 1

Liczba jeden, nie bez powodu kojarzy nam się z początkiem czegoś nowego. Łączymy ją również ze zwycięstwem i triumfem. Jakie są osoby, których numerem jest jedynka? Te osoby bardzo często są indywidualistami. Z pewnością są również nastawione na osiągnięcie sukcesu i dążą do tego bez kompromisów. Ich priorytetem jest bycie najlepszym, we wszystkim czego się podejmą.  Są silnie zmotywowane, bardzo często niezależno oraz pracowite. Numerologiczne jedynki kochają wyzwania. Często są wobec siebie niezwykle krytyczne, co czasem powoduje zwątpienie i zachwianie pewności siebie. Ich szczęśliwym ciałem niebieskim jest Słońce. Kamienie szlachetne doskonale pasujące do tych osób to rubin i diament. Doskonale dogadają się z osobami spod znaku Lwa. Ich szczęśliwy dzień to niedziela, a liczby, które przyniosą im szczęście to 1, 2 i 3.

Znaczenie liczb w numerologii – 2

Kolejna liczba to oczywiście 2. Numerologiczne dwójki kompletnie różnią się od jedynek. Ich główną cechą jest empatia, a do celu dążą poprzez współpracę z innymi ludźmi. Dwójki za wszelką cenę unikają konfliktów i ponad wszystko cenią sobie kompromisy. Cechuje je otwartość, a także wyrozumiałość, współczucie i lojalność. Osoby z liczbą dwa mają silną intuicję i są w stanie przewidzieć wiele rzeczy. Mają bardzo wrażliwą naturę i są w stanie wiele poświęcić dla drugiej osoby. Ich szczęśliwym ciałem niebieskim jest Księżyc. Kamienie szlachetne, które przyniosą im szczęście to opal oraz szafir. Najlepiej dogadają się z osobami spod znaku Wagi. A największe szczęście czeka je w poniedziałki. Do ich szczęśliwych liczb zalicza się 2, 7 oraz 9.

Znaczenie liczb w numerologii – 3

Numerologiczne trójki są bardzo kreatywne. Cechuje je również ogromna ciekawość świata. Mają bardzo dużo różnych zainteresowań i często posiadają dużą wiedzę, którą chętnie się dzielą. Trójki uwielbiają być w centrum zainteresowania. Chętnie przyciągają do siebie inne osoby, aby móc je później olśniewać i im imponować. Bardzo często mają specyficzne, ostre poczucie humoru. Trójki to urodzeni optymiści. Zdarza się im być zbytnio wybuchowymi. Ich szczęśliwe ciało niebieskie to Jowisz. Szczęście przynoszą im turkus i ametyst. Dobrze dogadają się ze zodiakalnymi rybami. Mają również swój szczęśliwy dzień – czwartek. A ich szczęśliwe liczby to 3, 5 oraz 8.