Przyszła pora na kolejną część cyklu dotyczącego znaczenia liczb w numerologii. To już drugi artykuł z tego cyklu. Dzisiaj poznamy kolejne liczby – 4, 5 oraz 6. Mowa oczywiście o liczbach obliczanych na podstawie dat urodzenia konkretnych osób. Dowiemy się jakie cechy charakteru najlepiej opisują konkretne liczby. Sprawdzimy również co przynosi szczęście numerologicznym 4, 5 i 6.

Znaczenie liczb w numerologii – 4

Czwórki to osoby twardo stąpające po ziemi. Mają silne zamiłowanie do rzeczy materialnych, do których łatwo się przywiązują. Są to osoby, które charakteryzuje praktyczne podejście do życia oraz odpowiedzialność. Są także niezwykle punktualne, sumienne, lojalne oraz szczere. Z łatwością zyskują sympatię innych. Ich życie jest bardzo zorganizowane, a ponad wszystko cenią sobie porządek. Na wszystko co posiadają muszą zapracować ciężką pracą. Nie lubią rozmawiać na tematy, które wykraczają poza ich krąg zainteresowań. Ich szczęśliwe ciało niebieskie to saturn. Kamienie szlachetne przynoszące szczęście to granat i szafir. Szczęśliwym dniem dla czwórek jest środa, a liczbą 4,6 oraz 8. Najlepiej dogadają się ze zodiakalnymi Pannami.

Znaczenie liczb w numerologii – 5

Numerologiczne piątki uwielbiają zmiany i za wszelką cenę chcą uniknąć stagnacji oraz nudy. Są ciekawe życia i świata. Lubią podejmować nowe wyzwania i dowiadywać się całkiem nowych rzeczy. Dodatkowo są entuzjastycznie nastawione do przyszłości. Cenią sobie wolność oraz niezależność. Za wszelką cenę starają się unikać stabilizacji, a także zaangażowania uczuciowego. Nie są raczej skłonne do budowania stałych relacji oraz wicia rodzinnego gniazdka. Ich szczęśliwe ciało niebieskie to Merkury. Doskonale dogadają się z osobami spod znaku Bliźniąt. Ich szczęśliwy dzień to środa, a liczby to 2,5 oraz 7.

Znaczenie liczb w numerologii – 6

Kolejna liczba, na której się skupimy to 6. Numerologiczne szóstki są szczere, szczodre, a także niezwykle empatyczne. Czasami bywają jednak nadopiekuńcze. Doskonale radzą sobie z sytuacjami kryzysowymi i z łatwością znajdują z nich wyjście. Niezwykle ważne są dla nich rodzina i przyjaciele. Dodatkowo są to osoby bardzo logiczne i podchodzą do wszystkiego bardzo analitycznie. Ich szczęśliwe ciało niebieskie to Wenus, a kamienie szlachetne to agat i opal. Do szczęśliwych dni tygodnia zaliczany jest piątek. A najlepsze relacje powstaną między szóstkami i zodiakalnymi Bykami.