Pora na kolejną część artykułu opisującego Wielkie Arkana z talii kart tarota. W poprzednich dwóch częściach poznaliśmy już 14 kart. W sumie jest ich 22, więc czas poznać 8 ostatnich kart i ich znaczenie.

Umiarkowanie (XIV)

Na tej karcie znajduje się postać w długiej szacie, która przelewa wodę pomiędzy dwoma naczyniami. Karta przede wszystkim jest symbolem wewnętrznego spokoju oraz harmonii, a także połączenia ze sobą przeciwieństw. Może pokazywać jak ważne jest zachowanie umiaru we wszystkich podejmowanych przez nas działaniach.

Diabeł (XV)

Karta ukazuje nam postać, która jest połączeniem człowieka ze zwierzęciem. Karta symbolizuje zło, jakie może zostać wyrządzone przez ludzki egoizm. Dodatkowo jest symbolem naszych ambicji, często przerośniętego ego. Może również wskazywać na toksyczną relację, w której obecnie się znajdujemy i z której chcemy się wydostać.

Wieża (XVI)

Na karcie widzimy wysoką wieżę rażoną piorunem. Bardzo często na karcie widnieją również postaci spadające z wieży. Niestety ta karta bardzo często ma negatywne znaczenie. Może wróżyć zbliżającą się chorobę, niepowodzenie, a także problemy w życiu uczuciowym.

Gwiazda (XVII)

Obraz na karcie to naga kobieta, która klęczy nad strumieniem wody. Karta przede wszystkim symbolizuje młodzieńcze lata. Może oznaczać harmonię wewnętrzną oraz szczęście, a także to, że znajdziemy partnera, z którym uda nam się spędzić całe życie. W położeniu odwrotnym karta może zwiastować zawody i nieudane życie miłosne.

Księżyc (XVIII)

Na karcie znajduje się księżyc, a poniżej widzimy dwie wierze i dwa wyjące do księżyca psy. Karta ta może oznaczać, że żyjemy w kłamstwie lub nieświadomości. Może sugerować, że osoby, które nas otaczają są nieszczere. Może również wskazywać na to, że oszukujemy sami siebie i nie chcemy zauważyć jaka jest prawda.

Słońce (XIX)

Ta karta to wizerunek słońca, poniżej którego widzimy dwójkę nagich, bawiących się dzieci. Ta karta najczęściej ma pozytywne znaczenie. Przede wszystkim symbolizuje powodzenie w relacjach z innymi ludźmi. Zarówno w życiu uczuciowym, jak i z przyjaciółmi. W odwrotnym położeniu może zwiastować samotność.

Sąd Ostateczny (XX)

Na karcie zobaczymy biblijny obraz Sądu Ostatecznego. Widzimy postaci wstające z grobu, oraz anioły, które z nieba grają na trąbkach. Karta może zwiastować zbliżające się w naszym życiu zmiany. Może oznaczać, że uda nam się wygrać z chorobą, lub wygrać z innymi przeciwnościami losu.

Świat (XXI)

To już ostatnia z 22 kart, na której widzimy tańczącą postać, otoczoną wieńcem. W podstawowym znaczeniu ta karta to bardzo dobry znak. Symbolizuje szczęście i powodzenie w każdym aspekcie życia. W położeniu odwróconym, wręcz przeciwnie symbolizuje nieszczęście i pasmo niepowodzeń.