Czas na kontynuację naszego poprzedniego artykułu dotyczącego Wielkich Arkan w talii kart tarota. Ostatnio poznaliśmy pierwsze 6 kart z talii, dzisiaj przyszła pora na kolejne. Oto one:

Kochankowie (VI)

Na tej karcie znajdziemy aż 3 postaci. Są to dwie kobiety (brunetka i blondynka) oraz jeden mężczyzna. Jak możemy się domyślić karta ta symbolizuje postawione przed nami dylematy miłosne. Może sugerować sytuację, w której powinniśmy wybrać nasz obiekt uczuć. Niestety karta ma również negatywne znaczenie. Może symbolizować rozpad związku, separację, rozwód bądź źle ulokowane uczucia.

Rydwan (VII)

Karta Rydwan pokazuje nam powóz konny, który prowadzi mężczyzna. Czasem na jego głowie widnieje korona. Karta ta może oznaczać wysiłki i dążenie do celu zakończone sukcesem. Może zwiastować również nową drogę, korzystną dla nas i naszych bliskich. Zachęca nas do intensywnego działania, które przyniesie nam oczekiwane korzyści. Ma również swoją negatywną stronę. W odwrotnym położeniu ta karta może przepowiadać zbliżającą się porażkę.

Siła (VIII)

Na tej karcie najczęściej widnieje młoda postać, która próbuje zapanować nad lwem. Jej podstawowe znaczenie to oczywiście siła jaka w nas drzemie. Karta może również symbolizować siły witalne i zdrowie. Może zwiastować wygraną walkę z przeciwnościami losu. Czasem jest również symbolem pożądania. Karta Siły może także sugerować zadbanie o odpowiednią ilość aktywności fizycznej w naszym życiu.

Pustelnik (IX)

Ta karta to najczęściej staruszek, ubrany w długie szaty, trzymający w jednej ręce laskę, a w drugiej lampę oświetlającą mu drogę. Jako podstawową symbolikę tej karty wymienia się oczywiście mądrość oraz życiowe doświadczenie. Karta może również wskazywać na umiejętne podejmowanie bardzo ważnych decyzji. Czasem zwraca uwagę na samotność i potrzebę bliskości z innymi ludźmi.

Koło Fortuny (X)

Karta przedstawia koło, na którego obręczy znajdują się różne zwierzęta. Karta symbolizuje zmienność i nieprzewidywalność ludzkiego losu. Jej pozytywne znaczenie to ogólnie pojęte szczęście i powodzenie, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. W odwróconym położeniu karta może zwiastować pecha.

Sprawiedliwość (XI)

Na tej karcie zobaczymy kobietę na tronie, która trzyma w rękach wagę oraz miecz. Karta symbolizuje rozwiązanie problemu lub zakończenie jakiejś ważnej dla nas sprawy. W zależności od położenia, koniec jest dla nas sprawiedliwy (w położeniu prostym) lub wręcz przeciwnie (w położeniu odwrotnym).

Wisielec (XII)

Na karcie widnieje mężczyzna powieszony za nogę. Może ona oznaczać stagnację, brak działań w jakiejś sprawie lub chwile zadumy nad przygniatającymi nas problemami. Wskazuje również na to, że od jakiegoś czasu stoimy w miejscu i nie czynimy żadnych postępów.

Śmierć (XIII)

Karta przedstawia szkielet z kosą. Wbrew pozorom karta ta wcale nie ma złego znaczenia. Symbolizuje przejście człowieka na kolejny etap w życiu. Nie musimy się obawiać i interpretować tej karty dosłownie. Karta sygnalizuje również, że powinniśmy pozwolić odejść przeszłości i otworzyć się na to co nas czeka.