Zaczynamy nowy cykl artykułów, który dotyczy najważniejszych czakr znajdujących się w naszym ciele. W dzisiejszym artykule przeczytacie o pierwszych trzech, mianowicie czakrach korony, trzeciego oka oraz gardła. Skupimy się na ich żywiołach, zmysłach, które za nie odpowiadają, a także co zapewnia prawidłowa praca poszczególnych czakr.

Czakra korony

Pierwsza z omawianych czakr znajduje się w czubku głowy. Za tę czakrę odpowiadają wszystkie żywioły. Uważa się, że ta czakra jest odpowiedzialna za nasze połączenie z boskością. Utożsamia się ją ze zmysłem mowy. Gdy czakra działa prawidłowo mamy poczucie spełnienia i silnie odczuwamy nasze połączenie z boskością. Jeśli czakra zaczyna zawodzić, możemy stracić poczucie sensu i życiowego celu. Zamknięcie tej czakry może spowodować spore problemy, na przykład depresję, bezsenność, a także większą podatność na stres. Na jej uzdrowienie może pomóc medytacja, a także próba połączenia naszej energii z naturą. Niektórzy twierdzą, że ta czakra otworzy się sama, kiedy przyjdzie na nią czas. Odblokowaniu jej sprzyja kolor fioletowy, a także kamienie szlachetne takie jak ametyst, oraz kryształ górski.

Czakra trzeciego oka

Kolejna z omawianych czakr to czakra trzeciego oka. Znajdziemy ją na samym środku czoła, dokładnie o szerokość palca od nosa. Za nią także odpowiadają wszystkie żywioły. Utożsamiana jest również ze wszystkimi zmysłami. Przede wszystkim odpowiada za naszą wyobraźnię oraz intuicję. Gdy czakra zawodzi możemy czuć się zagubieni i mieć problem z koncentracją. Jej zamknięcie naraża nas na bóle głowy, bóle migrenowe oraz problemy ze wzrokiem. Co możemy zrobić, żeby uleczyć czakrę? Poleca się medytację na łonie natury, najlepiej nocą.

Czakra gardła

Jak sama nazwa wskazuje, ta czakra znajduje się w gardle. Żywioł powiązany z nią to eter, a zmysł to mowa. Prawidłowo funkcjonująca czakra zapewnia nam pewność siebie i wiarę w nasze poczynania. Pozwala nam na skuteczną komunikację z innymi osobami. Problemy z jej funkcjonowaniem mogą sprawić, że poczujemy się niesłuchani. Mogą również spowodować trudności w wyrażaniu naszych przekonań i potrzeb. Fizycznie, problemy z tą czakrą przejawiają się bólem gardła, chrypą, oraz problemami z przełykaniem. Możemy ją uleczyć i odblokować medytacją oraz śpiewem i głośnym wyrażaniem myśli i przekonań.