Dzisiaj kontynuujemy nasz cykl dotyczący najważniejszych czakr znajdujących się w naszym ciele. Ten artykuł będzie poświęcony dwóm kolejnym czakrom. Skupimy się na czakrze serca oraz czakrze splotu słonecznego. Dowiemy się gdzie się znajdują i jakie są ich funkcje. Sprawdzimy z jakimi kolorami można je wiązać, oraz jakie żywioły i zmysły nimi rządzą. Dodatkowo poświęcimy chwilę na zgłębienie tego co może spowodować zamknięcie tych czakr i jak sobie z tym poradzić. Musimy bowiem pamiętać, że zablokowana czakra może wpływać zarówno na nasze samopoczucie fizyczne jak i psychiczne i emocjonalne.

Czakra serca

Jak łatwo się domyślić, czakra serca znajduje się w samym centrum klatki piersiowej. Znajdziemy ją mniej więcej na wysokości mostka. Ta czakra odpowiada między innymi za silne uczucia takie jak miłość i współczucie. Pozwala także na przebaczenie innym wyrządzonych krzywd. Ta czakra odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie takich części ciała, jak serce, środkowa część pleców, dolna część pleców. Odpowiada również za krążenie krwi. Kiedy czakra działa poprawnie i jej praca nie jest zaburzona czujemy się szczęśliwi, kochani i rozumiani przez innych. Jeśli dochodzi do jej zablokowania mogą zacząć się poważne problemy. Zaczynamy odczuwać złość, czasem nienawiść i niezrozumienie. Blokada tej czakry może również wpływać na nasze samopoczucie fizyczne. Długotrwałe zaburzenia jej funkcjonowania mogą prowadzić do problemów z sercem, kłopotów z krążeniem, astmy oskrzelowej oraz problemów z płucami. Kiedy chcemy uleczyć czakrę możemy spróbować medytację. Dobrze podziała na nią spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz spożywanie pokarmów, które są korzystne dla pracy serca. Kolor pozytywnie oddziałujący na czakrę serca to kolor zielony. Czakra ta ma silne powiązanie z żywiołem powietrza i zmysłem dotyku.

Czakra splotu słonecznego

Kolejną czakrą, na której się skupimy jest czakra splotu słonecznego. Znajduje się pod mostkiem, dokładnie dwa palce nad pępkiem. Gdy prawidłowo funkcjonuje jesteśmy pewni siebie i zadowoleni ze swojego życia. Czakra ta odpowiada między innymi za prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, żołądka, wątroby, śledziony, a także systemu nerwowego. Zaburzenia tej czakry mogą powodować bezsilność, słabość i bezradność. Gdy czakra jest zablokowana możemy mieć problemy z trawieniem, wrzodami, pęcherzykiem żółciowym, a także być podatni na cukrzycę. Na szczęście są sposoby na uzdrowienie tej czakry. Dobrze sprawdzi się medytacja, joga, ćwiczenia fizyczne. Tej czakrze sprzyja kolor żółty.