Przyszedł czas na artykuł o kolejnych dwóch, ostatnich z siedmiu głównych, czakrach. Dzisiaj opowiemy Wam o czakrze sakralnej i czakrze korzenia. Dzięki temu artykułowi dowiecie się, gdzie znajdują się te czakry i na co mają wpływ w naszym organizmie. Poznacie również konsekwencje ich zablokowania. Podpowiemy Wam również jakie są skuteczne sposoby na odblokowanie zaburzonych czakr. Zablokowane czakry mogą spowodować niemałe problemy zdrowotne i wpłynąć na nasze samopoczucie psychiczne. Musimy o tym pamiętać! Zatem przejdźmy do konkretów!

Czakra sakralna

Czakrę sakralną znajdziemy w okolicach kości krzyżowej, w podbrzuszu. Ma ona znaczący wpływ na wiele organów i funkcji naszego organizmu. Odpowiada między innymi za miednicę, nerki i pęcherz. Znacznie wpływa również na narządy płciowe oraz wszelkie płyny znajdujące się w naszym organizmie. Zastanawiacie się za jakie emocje i uczucia odpowiada ta czakra? Przede wszystkim za pożądanie i energię seksualną. Jej żywioł to woda, a zmysł z nią powiązany to smak. Co dzieje się z naszym organizmem, gdy czakra sakralna jest zablokowana? Częściej odczuwamy gniew i niepewność. Spada nam popęd seksualny i tracimy pewność siebie. Zablokowana czakra wpływa również na nasz organizm pod względem fizycznym. Zaburzenia czakry sakralnej mogą nas narazić na problemy z układem moczowym i narządami płciowymi. Istnieje również ryzyko impotencji oraz powstawania cyst. Tę czakrę wspiera kolor pomarańczowy. Może uleczyć ją medytacja oraz kontakt naturą.

Czakra korzenia

Czakra korzenia znajduje się w okolicach podstawy kręgosłupa i kości ogonowej. Jej żywioł to ziemia i ma wiele wspólnego ze zmysłem węchu. Czakra korzenia odpowiada za kości, zęby, kręgosłup, a także jelita i prostatę. Odpowiada za racjonalne myślenie, intuicję oraz komunikację niewerbalną. Zaburzenia tej sakry mogą powodować niepokój, strach, a nawet paranoję. Ze strony fizycznej, przez blokadę czakry korzenia, możemy mieć zaparcia i zaburzenia trawienia. Grożą nam również bóle pleców i nóg oraz zaburzenia odżywiania. Na szczęście i w tym przypadku pomoże nam medytacja. Tej czakrze sprzyja kolor czerwony oraz przebywanie na łonie natury.