Czakry to niezwykle ciekawy i bardzo obszerny temat. Dlatego poświęcimy mu kilka kolejnych artykułów. Z tego cyklu dowiecie się czym są czakry i za co odpowiadają. Dokładnie omówimy siedem głównych czakr, umiejscowionych wzdłuż kręgosłupa. Opowiemy Wam również co nieco na temat kilku innych czakr. Spróbujemy też podpowiedzieć w jaki sposób można uzdrowić zablokowane czakry. Z cyklu naszych artykułów z pewnością dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć na temat czakr.

Czakry – co to takiego?

Słowo czakra pochodzi z sanskrytu. Oznacza „koło, krąg, dysk”. Mówi się, że wywodzą się z hinduizmu. Czakry w naszym ciele to nic innego jak odbiorniki, które pobierają energię z naszego otoczenia. Oprócz pobierania, przetwarzają ją i przekazują dalej, do odpowiednich organów. Dzięki czakrom zachowujemy równowagę psychiczną, fizyczną i emocjonalną. W ludzkim ciele znajduje się wiele tysięcy czakr, jednak skupiamy się jedynie na niektórych. Wyszczególnia się siedem czakr głównych. Każda z nich ma swoją nazwę, znaczenie i odpowiada za inne funkcje.

7 głównych czakr:

  1. korony,
  2. trzeciego oka,
  3. gardła,
  4. serca,
  5. splotu słonecznego,
  6. sakralna,
  7. korzenia.

W kolejnych artykułach omówimy je dokładniej. Poświęcimy chwilę ich charakterystyce oraz funkcjom.

Jak dbać o czakry – sposoby na otwarcie zablokowanych czakr

Każdy z nas powinien dbać o swoje czakry. Powinny być zawsze otwarte. Zablokowane czakry mogą powodować dużo problemów zdrowotnych. Zarówno z samopoczuciem fizycznym, jak i psychicznym oraz emocjonalnym. W jaki sposób może dojść do zablokowania czakry? Otóż przyczyn jest wiele. Po pierwsze, czakrę może zablokować uraz fizyczny, czy zabieg operacyjny. Zablokowanie czakry może również spowodować bardzo silny stres, czy też osobista tragedia. Jak sobie poradzić z zablokowanymi czakrami? Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów. Z problemem można się udać do specjalisty, który podpowie nam jak uleczyć czakry. Można również wypróbować pracę z energią, jogę, a nawet akupunkturę. Ta ostatnia przynosi bardzo dobre efekty w odblokowywaniu czakr. Jeśli jesteście ciekawi za co odpowiadają poszczególne czakry, koniecznie musicie zapoznać się z kolejnymi artykułami z serii!