O kartach tarota słyszeli prawdopodobnie wszyscy. Czas żebyśmy dowiedzieli się czegoś więcej na ten temat. Dokładna historia pochodzenia tarota nie jest znana, ale wiemy, że jej początków możemy doszukiwać się w średniowieczu. To właśnie od tamtych czasów karty tarota pozwalają nam w pewnym stopniu dowiedzieć się jaka czeka nas przyszłość. Dokładniej tarot pomoże poznać nam sytuację, w której obecnie się znajdujemy i podpowie w jaki sposób możemy z niej wybrnąć. Warto wiedzieć, że za pomocą talii kart nie otrzymamy dokładnej wróżby dotyczącej naszej przyszłości. Jesteście ciekawi jak dokładnie wygląda talia kart tarota?

Rodzaje kart tarota

Przez wiele lat powstało mnóstwo różnych rodzajów kart tarota. Możemy wyszczególnić trzy najbardziej znane: tarot historyczny, tarot ezoteryczny oraz tarot współczesny. Tarot ezoteryczny można uznać za połączenie dwóch pozostałych rodzajów. To właśnie tych kart najczęściej używa się do wróżenia. Warto również wspomnieć o innym podziale:

  • Tarot marsylski, który wywodzi się z Francji. Jego początki to połowa XVII wieku. To właśnie ten rodzaj jest dzisiaj najbardziej popularny i najchętniej wykorzystywany do wróżenia. To rodzaj, który doskonale nadaje się dla osób, które już miały styczność z tarotem i mają doświadczenie w tej dziedzinie. Ze względu na trudność interpretacji nie jest najlepszy dla osób początkujących.
  • Tarot Crowleya to bardzo abstrakcyjny rodzaj tarota. Również jest ciężki w interpretacji i może stwarzać problemy osobom początkującym. Jego karty różnią się nieco od pozostałych rodzajów kart.
  • Tarot Waite’a to najprostszy do interpretacji rodzaj kart tarota. Jest doskonały dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wróżeniem z kart. Ilustracje, które znajdziemy na tych kartach są dość czytelne i łatwo je dopasować do życiowych sytuacji.

Budowa talii kart tarota

Każda talia kart tarota składa się z 78 różnych kart. Te zaś możemy podzielić na dwa rodzaje – Duże Arkana i Małe Arkana. W tej pierwszej części są 22 karty, które przedstawiają archetypowe postaci i różnego rodzaju sytuacje. Każda z kart jest ponumerowana i ma swoje określone znaczenie. Małe Arkana to dokładnie 56 kart, które dzielimy na kije, kielichy, miecze i monety. Z początku interpretacja kart i wróżenie z nich może wydawać się skomplikowana. Po czasie jednak będzie nam coraz łatwiej, potrzebujemy jedynie odrobinę cierpliwości.