W naszym cyklu, z charakterystykami poszczególnych znaków zodiaku, przyszedł czas na Skorpiona. Zodiakalne Skorpiony to osoby, które urodziły się pomiędzy 23 października a 22 listopada. Wśród znanych Skorpionów znajdziemy takie osoby jak Fiodor Dostojewski, Edyta Górniak, Bill Gates, Kayah, Leonadro DiCaprio oraz Muniek Staszczyk. Żywiołem Skorpionów jest woda. Jakimi cechami charakteru wyróżniają się osoby spod tego znaku? Jakie mają mocne i silne strony? Oto odpowiedź na te pytania!

Jakie są typowe Skorpiony?

Skorpiony przede wszystkim wyróżnia szczerość. Jeśli w swoim towarzystwie mamy osobę spod tego znaku, możemy być pewni, że zawsze usłyszymy od niej prawdę. Zodiakalne Skorpiony są również niezwykle charyzmatyczne i mają zdolność pociągania za sobą innych ludzi. Mimo to na ogół są indywidualistami. Uwielbiają spędzać czas w pojedynkę i zawsze znajdują sobie jakieś ciekawe zajęcie lub realizują swoje liczne pasje. Skorpiony często mają artystyczną duszę. Posiadają wiele planów i marzeń, które najpewniej uda im się spełnić. Ich dusza z reguły jest romantyczna. Jednak bardzo często mają problem z zaufaniem innym osobom. Są skryte, czasem cyniczne i zrzędliwe. Skorpiony cenią sobie dobra materialne, lubią otaczać się luksusem. Są też z natury urodzonymi przywódcami. Osoby spod tego znaku dość łatwo wchodzą w związki. Nie stanowi dla nich problemu znalezienie sobie partnera, który może być pewny, że skorpion będzie wierny i lojalny.

Skorpiony i ich relacje z innymi ludźmi

Zodiakalne Skorpiony najlepiej dogadują się z osobami spod znaku Ryb, Raka i Panny. Ich charaktery doskonale się uzupełniają i równoważą. Te znaki są na tyle wyrozumiałe, że wybaczają Skorpionom ich wady i cierpliwie znoszą ich egoistyczne zapędy. Skorpiony mogą mieć trudność z dogadaniem się ze zodiakalnymi Lwami. Z pewnością będą walczyć o dominację w relacji. Również relacje z Bliźniętami i Wagą nie wróżą dla Skorpionów nic dobrego. Najlepszym partnerem dla Skorpiona będzie osoba o podobnym usposobieniu i charakterze, być może drugi Skorpion.