Jedzenie i spanie to chyba dwie z naszych ulubionych czynności. Jedzenie zapewnia niepowtarzalny smak i energię potrzebną do życia, a we śnie całkowicie się odprężamy i odpoczywamy od codziennych kłopotów. Naukowcy odkryli, że we śnie nasza podświadomość daje nam wskazówki, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jakie cechy charakteru należy skorygować, czy nie powinniśmy się powstrzymać przed kontaktami z kimś. Krótko mówiąc: kiedy śpimy, nasz mózg podpowiada nam co jest dla nas naprawdę ważne.

Oto 5 najczęstszych scenariuszy snów i ich interpretacje.

Sny, w których wpadasz w otchłań

Oznacza to, że w prawdziwym życiu czujesz się nieswojo, nie jest ci obce poczucie własnej bezsilności i bezradności. W większości sytuacji jest to spowodowane trudnościami w szkole lub w pracy. Być może wzięłaś na siebie zbyt dużo obowiązków, niż jesteś w stanie znieść.

Sny, w których uciekasz przed kimś, ukrywając się

Ten sen oznacza, że uciekasz od problemów lub sytuacji. Tylko zdając sobie z tego sprawę, możesz zmierzyć się ze strachem lub przedmiotem niepokoju i sobie z nim poradzić. Taki sen sugeruje, że nadszedł czas, aby działać. Nie uciekać od problemu, ale go rozwiązać.

Loty we śnie

Z reguły te sny są pozytywne i pozostawiają przyjemny ślad na duszy człowieka na długi czas. Mówią, że ważne jest, abyś przejął kontrolę nad własnym życiem, aby rozwiązać bolesny problem.

Egzamin we śnie

Mówią, że w prawdziwym życiu, czujesz się wyjątkowo niepewnie. Musisz albo zmienić swoje podejście do sytuacji albo zmienić siebie.

Marzenia o przeszłości lub przyszłości

Takie sny często są odbiciem naszych myśli, doświadczeń, że czegoś nie zrobiliśmy w przeszłości. Jeśli we śnie dostałaś się w przyszłość, oznacza to, że martwi cię przyszłość, strach przed nieznanym.