Niezależność to dominująca cecha charakteru osób spod znaku Wodnika. Zodiakalne Wodniki urodziły się pomiędzy 21 stycznia a 18 lutego. Ich żywiołem jest powietrze. Wśród znanych Wodników są takie osoby jak Karol Darwin, Juliusz Verne, Jennifer Aniston, Krzysztof Ibisz, Czesław Niemen i Dorota Rabczewska. Jesteście ciekawi, jakie są zodiakalne Wodniki i z jakimi znakami zodiaku stworzą najlepsze relacje? Spieszymy z odpowiedzią.

Charakterystyczne cechy Wodników

Zodiakalne Wodniki przede wszystkim cenią sobie wolność i niezależność. Z reguły bardzo dobrze dogadują się z innymi ludźmi, jednak w sytuacjach bez wyjścia, lub pod przymusem potrafią być bardzo nieprzyjemne. Wodniki wyróżnia szczerość. Jeśli wśród naszych bliskich mamy kogoś spod tego znaku, możemy mieć pewność, że zawsze powie nam prawdę, niezależnie jak bardzo nieprzyjemna by była. Wodniki są niezwykle ambitne. Cechują się również ciekawością świata i otwartością na nowe doświadczenia. Są perfekcyjne pod każdym względem, jednak czasami mają słomiany zapał i rezygnują ze wcześniej podjętych wyzwań, czy postanowień. Na samym początku znajomości Wodniki utrzymują dystans i nieufnie podchodzą do innych osób. Jednak z czasem otwierają się i dopuszczają do siebie wybranych ludzi. W przyjaźni są niezwykle lojalne i oddane i są w stanie wiele poświęcić dla bliskich sobie osób.

Wodniki i ich relacje z innymi osobami

Wodniki z łatwością nawiązują kontakt z płcią przeciwną. Ułatwia im to charyzma i magnetyzm. Z reguły ociągają się z zakładaniem rodziny. Niestety mają również problem z dochowaniem wierności. Jeśli chodzi o najlepsze połączenia zodiakalne, do Wodników dobrze dopasowane są osoby spod znaku Wagi i Bliźniąt. Ich charaktery i potrzeby są zbliżone do Wodników. Z reguły nie wychodzą relacje pomiędzy Wodnikiem a Koziorożcem, Bykiem oraz Rybami. Ich cechy charakteru są zbyt skrajne i mogą spowodować mieszankę wybuchową.