Lwy to osoby urodzone pomiędzy 23 lipca a 22 sierpnia. Wśród znanych Lwów znajdziemy takie osoby jak Kuba Wojewódzki, Whitney Houston, Madonna, Bill Clinton, Jan III Sobieski oraz Roman Polański. Jak łatwo się domyślić, żywiołem Lwów jest ogień, co ma ogromny wpływ na ich dominujące cechy charakteru. Jakie są Lwy w miłości? Jakie są ich mocne strony? Z jakimi znakami zodiaku Lwy się nie dogadają?

Jakie są główne cechy charakteru Lwów?

Lwy to osoby niezwykle charyzmatyczne. Uwielbiają być w centrum zainteresowania. Osoby spod tego znaku lubią otaczać się innymi ludźmi. Doskonale sprawdzają się w roli przywódców. Lwy mają dużo wewnętrznej energii, którą chętnie dzielą się z innymi.  Zarażają też swoim humorem i zapałem do działania. Niestety bardzo często ich zapał okazuje się słomiany. Lwy bardzo chętnie realizują swoje, czasem szalone pomysły, jednak nie zawsze ich realizację doprowadzają do końca. Są niezwykle pewne siebie. Mają duże grono przyjaciół, o których wyjątkowo dbają i pilnują, żeby nie stała im się żadna krzywda. Dobrze jest mieć Lwa za przyjaciela. Osoby spod tego znaku bardzo źle znoszą niepowodzenia i porażki. Łatwo też urazić ich dumę. Lwy często nawiązują nowe romanse i są niezwykle kochliwe. Potrafią jednak szybko się znudzić i szukają nowych obiektów westchnień. Zodiakalne Lwy charakteryzuje także ogromna ambicja oraz niespotykana odwaga. Lwy zdecydowanie nie są zwolennikami szybkiej stabilizacji, dlatego stronią od poważnych, stałych związków, ślubów i zakładania rodziny. Wyjątkowo cenią sobie wolność i nie lubią być ograniczane w żadnym aspekcie życia.

Jak Lew dogaduje się z innymi znakami zodiaku?

Osoby spod znaku Lwa najlepiej dogadają się z Baranami i Strzelcami. Mają w końcu wspólny żywioł i wiele wspólnych cech. Dobra relacja może powstać również pomiędzy Lwem i Wagą, ponieważ temperamenty tych dwóch znaków bardzo dobrze się równoważą. Zdecydowanie gorzej Lwy dogadują się z Rakami i Pannami. Kompletną katastrofą może być jednak związek ze Skorpionem. Te dwa silne znaki mogą próbować się wzajemnie zdominować, co nie przyniesie niczego pozytywnego.