Kamienie naturalne często stają się ozdobą np. biżuterii. Okazuje się jednak, że mogą mieć walory nie tylko estetyczne. Część osób wierzy, że kamienie mogą mieć ukrytą moc i odpowiednio dopasowane pomagać zachować zdrowie i spokój ducha. Z takich wierzeń wywodzi się dopasowywanie kamieni naturalnych do poszczególnych znaków zodiaku. Warto wspomnieć, że każdy z kamieni  ma inną moc i może pomóc w różnych dziedzinach. Sprawdźmy zatem jakie kamienie przypisuje się do znaków zodiaku i w czym mogą pomóc.

Kamienie zodiakalne przypisane do znaków zodiaku

Do każdego znaku zodiaku podporządkowanych jest kilka a czasami kilkanaście różnych kamieni, każdy o innych właściwościach. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, można je oczywiście ze sobą łączyć. Tu wymienimy Wam tylko niektóre z nich:

 1. Baran – apatyt, diament, jaspis czerwony, opal, szmaragd.
 2. Byk – agat, cytryn, kwarc różowy, piasek pustyni, szafir.
 3. Bliźnięta – bursztyn, kamień słoneczny, kryształ górski, onyks, topaz.
 4. Rak – awenturyn, jadeit, jaspis, krzemień pasiasty, szmaragd.
 5. Lew – cytryn, granat, onyks, topaz, tygrysie oko.
 6. Panna – ametyst, cytryn, jaspis, lapis lazuli, noc kairu.
 7. Waga – bawole oko, cytryn, kamień słoneczny, opal, szafir.
 8. Skorpion – agat, granat, jaspis, malachit, rodonit.
 9. Strzelec – ametyst, kwarc dymny, lapis lazuli, szafir, labradoryt.
 10. Koziorożec – frenit, jaspis, kamień księżycowy, kryształ górski, onyks.
 11. Wodnik – ametyst, akwamaryn, opal, szafir, turkus.
 12. Ryby – agat, ametyst, jadeit, kamień księżycowy, szafir.

Właściwości kamieni zodiakalnych

Każdy z kamieni może mieć odmienne właściwości w zależności od znaku zodiaku. W przypadku bliźniąt kamień słoneczny, na przykład, zwiększa spokój wewnętrzny i wzmacnia rozsądek. Ten sam kamień dla osób spod znaku wagi usuwa złe myśli i wspomaga pozytywne myślenie. Baranowi diament ułatwia rozwój wrodzonych talentów. Byk posiadający różowy kwarc staje się łagodniejszy i mocniej odczuwa miłość. Kamień księżycowy pomaga się uspokoić rybom, a koziorożcowi dodatkowo przybliża i wyjaśnia jego uczucia. Warto poznać właściwości kamieni zodiakalnych przypisanych do naszego znaku, być może pomogą one w naszym rozwoju lub wzmocnią niektóre cechy charakteru. Spróbować nie zaszkodzi!