Kamień księżycowy jest bardzo chętnie wykorzystywany podczas tworzenia biżuterii. Często możemy go znaleźć w naszyjnikach, kolczykach, pierścionkach i bransoletkach. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego jak silną moc posiada ten kamień. Że nie jest jedynie ładną ozdobą i dodatkiem do codziennych stylizacji, ale może mieć również wpływ na nasze życie. Przyjrzeliśmy się bliżej mocy i właściwościom kamienia księżycowego.

Wszystko co powinniśmy wiedzieć o kamieniu księżycowym

Przede wszystkim, kamień księżycowy zachwyca swoim wyglądem. Ten jasny, delikatnie opalizujący minerał łatwo rozpoznać wśród innych kamieni. Ma niesamowitą, delikatną poświatę, która czyni go wyjątkowym. Ten efekt nazywany jest adularyzacją, która sprawia, że kamień księżycowy jest niepowtarzalny Prawdopodobnie właśnie dlatego projektanci biżuterii tak chętnie i często po niego sięgają, tworząc swoje produkty. Aby nadawał się do wykorzystania należy go poddać odpowiedniej obróbce. W jego przypadku stosuje się szlif kaboszonowy. Kamień ten jest minerałem, który znajdziemy w wielu zakątkach świata. Według badań najlepszej jakości kamienie księżycowe wydobywa się w okolicach Sri Lanki oraz w Indiach. Jak się okazuje niewielkie złoża występują także w Polsce, w pobliżu Jeleniej Góry. Kamień księżycowy jest kamieniem przypisanym do znaku bliźniąt.

Właściwości kamienia księżycowego

Jak się okazuje, kamień księżycowy ma moc, która może zmienić nasze życie. Inaczej nazywa się go klejnotem intuicji. Ma dość mocny związek z kobiecą energią. Posiada silne właściwości mogące ukoić duszę oraz ciało. Według powszechnego przekonania, kamień księżycowy może uspokoić zszargane nerwy i pomóc zachować duchowy spokój. Ułatwia także podejmować decyzje, nie kierując się silnymi emocjami. Okazuje się, że może również pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Polecany jest szczególnie kobietom, które borykają się z problemami hormonalnymi oraz damskimi chorobami. Kamień księżycowy ma też zbawienny wpływ na cały układ trawienny oraz pomaga usunąć z naszego organizmu wszelkie toksyny i zanieczyszczenia. Mówi się, że właściwości kamieni księżycowych zależą też od ich odcieni.