Hematyt jest pięknym kamieniem idealnie nadającym się na męską, stylową biżuterię. Kamień o wyraźnym połysku, więc nie sposób pomylić go z innym szlachetnym kamieniem. Jego nazwa pochodzi od ”krwi” i ”krwiobiegu”. Co doskonale pasuje do tego, że kamień ten to minerał będący tlenkiem żelaza.

Według starożytnych wierzeń właściwości tego kamienia są silnie powiązane ze wszystkim, co jest związane z krwią. Idąc tym tropem, hematyt potrafi leczyć wszelkie choroby hematologiczne- łącznie z niedokrwistością.

Dla kogo Hametyt?

Hematyt jest przede wszystkich dla tych, którzy borykają się z problemami ściśle związanymi z krwią. Jeśli chodzi o znaki zodiaku Wodników i Skorpionów. Hematyt sprawdzi się również dla osób, które znalazły się w nowej sytuacji życiowej. Bransoletka z tego oto kamienia będzie dobra dla młodych świeżo upieczonych rodziców, wdowy czy studenta na pierwszym roku studiów.

Hematyt pozwoli bowiem wyzwolić pokłady wewnętrznej i często skrywanej energii, doda odwagi oraz siły do stawiania czoła wszelkim wyzwaniami.