Zodiakalne Bliźnięta to osoby, które urodziły się pomiędzy 23 maja a 21 czerwca. Ich żywioł to powietrze, a planeta to Merkury. Jak każdy inny znak, mają przypisane swoje kamienie szlachetne, czyli diament, kryształ i szmaragd. Sławne osoby spod tego znaku to między innymi Donald Trump, Johnny Depp, Lenny Kravitz, Marilyn Monroe, a także Szymon Majewski i Angelina Jolie. Dzisiaj dowiemy się jakie cechy charakteru są typowe dla Bliźniąt i z kim mają szansę stworzyć najlepsze relacje.

Jakie są typowe Bliźnięta?

Bliźnięta to osoby, które na ogół są bardzo energiczne. Kochają otaczać się innymi ludźmi, są wyjątkowo towarzyskie. Chociaż czasem zdarzają im się przejawy egocentryzmu, to najczęściej wynagradzają to swoim urokiem osobistym i wdziękiem. Bliźnięta lubią być w centrum zainteresowania i skupiać na sobie całą uwagę. Są osobami bardzo inteligentnymi, charakteryzującymi się ogromnym poczuciem humoru z dawką dystansu do nich samych. Bliźnięta zawsze mają mnóstwo pomysłów, które konsekwentnie chcą realizować. Łatwo przystosowują się do sytuacji i panujących warunków. Nie znoszą nudy i zbyt długiego przebywania w jednym miejscu. Najlepiej czują się, gdy są podziwiane przez innych ludzi. Największymi wadami Bliźniąt mogą być niecierpliwość, powierzchowność oraz impulsywność. Mają również problem z głębszym zaangażowaniem się w relacje międzyludzkie. Zupełnie inaczej jest gdy Bliźnięta zostają rodzicami. Wtedy poświęcają się w całości swojemu dziecku.

Relacje Bliźniąt z innymi znakami

Osoby spod znaku Bliźniąt najlepiej dogadają się z Wagami i Wodnikami. Dlaczego? Otóż mają bardzo zbliżone charaktery. Jednak na dłuższą metę może to powodować spięcia i zniechęcić Bliźnięta, które nie przepadają za posiadaniem konkurencji. Całkiem udaną relację Bliźnięta mają szansę stworzyć z osobami spod znaku Lwa i Barana. Są to bardzo często osoby o niezwykle silnych charakterach, które mają szansę zdominować i odrobinę okiełznać szalone Bliźnięta. Chociaż pod tym względem te relacje mogą okazać się wyjątkowo wybuchowe.