Jeśli po szkole średniej zostało Ci sporo miejsca w starych zeszytach albo za każdym razem, gdy widzisz piękną okładkę w sklepie, nie możesz się powstrzymać przed jego zakupem, na pewno zastanawiasz się, jak je zapełnić. W końcu bez sensu jest gromadzić coś, z czego nie umiemy skorzystać. Poniżej znajdziesz aż cztery pomysły na zagospodarowanie pustych kartek w twoich zeszytach.

Zacznij prowadzić dziennik albo pamiętnik

Chociaż pamiętniki kojarzą nam się raczej z małymi dziewczynkami, dobrze jest od czasu do czasu przelać swoje myśli na papier. Pomoże nam się to relaksować przed snem i podsumować cały nasz dzień. Tak naprawdę nasz dziennik możemy prowadzić na najróżniejsze sposoby. Możemy codziennie zapisywać jedno miłe wspomnienie, opisywać ludzi, których spotkaliśmy albo codzienni uczyć się czegoś nowego i opisywać z tego wrażenia. Dziennik może stać się dla nas także pewnego rodzaju monitorem naszych aktywności czy czasu, jaki spędzamy na poszczególne zadania w ciągu dnia, co pomoże nam wprowadzać zdrowe nawyki w przyszłości.

Spróbuj zapisywać swoje sny

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak nasze sny potrafią być inspirujące i wyjątkowe. Wielu z nas jednak bardzo szybko zapomina o tym, co nam się śniło i nawet gdy w ciągu lat staram się do tego wrócić, nie udaje się nam. Dlatego z pomocą może przyjść nam sennik, czyli swojego rodzaju dziennik, tylko że na sny. Wystarczy zaraz po przebudzeniu, kiedy dany sen jest jeszcze w naszej głowie i jesteśmy w stanie go złapać, siąść przy biurku i we wcześniej przygotowanym do tego celu zeszycie zapisać jak najwięcej szczegółów. Potem gdy już trochę się rozbudzimy, możemy do tego wrócić i przypomnieć sobie, co nam się śniło i zastanowić, co to mogło oznaczać.

Nasz własny monitor nawyków lub snu

Albo czegokolwiek tylko zapragniemy. W zeszytach możemy spokojnie śledzić nasze aktywności, ale w innej formie, niż za pomocą dziennika. Tabelka z dniami albo specjalnie przygotowana grafika mogą pomóc nam zobrazować sobie, ile czasu spędzamy na sen, ile ćwiczymy czy ile wody w ciągu dnia wypijamy. W internecie znajdziemy masę ciekawych stron, które mogą nas zainspirować. Jeśli jednak nie mamy czasu samodzielnie przygotowywać tabelek i innych elementów naszego monitora nawyków, możemy spokojnie kupić lub znaleźć takowe udostępnione za darmo do samodzielnego uzupełnienia i tylko je wydrukować, po czym wkleić do swojego zeszytu.

Zrób swój własny planer

Planowanie dnia jest obowiązkowe dla wszystkich osób, które chcą przeżyć dzień jak najbardziej produktywnie. Zeszyt może bardzo nam w tym pomóc. Każda kartka może symbolizować osobny dzień. Zapisz swoje spotkania i określ, ile czasu w danym dniu masz tylko dla siebie. Potem zarządzaj nim tak, aby czuć się jak najlepiej z dokonanym przez siebie wyborem. Takie prowadzenie zeszytu pomaga nam też zapamiętać o ważnych spotkaniach, projektach lub innych ważnych dla nas wydarzeniach. Taki planer możemy zrobić też na rzeczy szkolne, gdzie będziemy zapisywać terminy oddania prac czy dni, w których mamy ważne dla nas egzaminy.